Saç ekimi için doğru sitedesiniz.


   Ankara: 0505 776 4280 İzmir: 0554 345 3630 Samsun: 0532 457 5231

Fue Saç Ekimi

Fue Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue yöntemi saç bulunan derinin üst bölgesinden 0,6-0,7 mmlik aletler ile daire şeklinde kesiler atılarak saç köklerinin çıkarılmasıdır. Bu yöntem günümüzde çok yaygındır. Artık kadın ve erkekler bu işlemi kolaylıkla yaptırmaktadır ve doğal güzel saçlara kavuşmaktadır. Fue yöntemi hem doktor hem de hasta açısından daha kolay ve az süren bir işlemdir. Bu operasyon ile saçlı bölgedeki kökler birer birer alınarak saçsız olan bölgeye ilave edilmektedir. Saçlı bölgedeki kökler çıkarıldığında saçlar 1mm gibi uzunlukta olacak kadar kesilmektedir. Bu operasyon esnasında hastaya lokal anestezi vererek hastadan saç kökü alınacak ve işlem gerçekleşecektir. Bu işlem esnasında hasta hiçbir şekilde acı duymaz. Bu işlem mikro motor denilen aletle gerçekleştirilir. Bu alet ile alınan kökler saçsız bölgedeki deriye hafif bir şekilde batırılarak nakledilir.

Operasyonun Bazı Özellikleri Nelerdir?

  • Buradan doku alınıp kesinlikle dikiş veya yara izi bırakılmadan kök hücresi alınarak işlem yapılır.
  • Saçın olduğu kısımdan saç alındığı zaman dikiş atılmaz. Bu nedenle iz de kalmaz.
  • Bu işlem ile sakal, bıyık gibi seyrek olan yerlere de kıl nakli yapılabilir.
  • Operasyon sonrası ağrı olmaz ve bu işlem de iyileşme süresi çabuk olur.
  • Hiçbir şekilde dışarıdan görünecek kadar iz kalmaz.
  • Operasyon sonucu hasta hemen iyileşir.

 

Ekilen saçlar hemen çıkmaya başlamazlar. Bu saçlar öncelikle dökülür bu işlemin bir parçasıdır. Saç operasyonundan 3 ay sonra ekilen saçlar çıkar ama saçların tamamen uzayıp büyümesi 6 ay – 1 seneyi bulmaktadır. Bu saçlar kolay kolay dökülmezler. Fakat alınan saçlar eğer sağlıksız ise yerine gelecek saçlar da sağlıksız olur. Yeni çıkacak saçlar sizin saçınız ne renk ve kalite de ise yerine gelecek saçlar da aynı o şekilde çıkar. Saça kaç seans işlem yapılacağı kişinin saç yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Saçın ne kadar sık veya seyrek olduğu işlemi uzatır veya kısaltır. Saç kıvırcık dalgalı ve zor bir saç ise bu seansı ve işlem süresini oldukça uzatır. Saçlarınız kıvırcık ise yerine gelecek saçlar da kıvırcık olur. Düz ise yerine gelecek saçlar da düz çıkmaya başlar. Bu işlemi yaptırmadan önce iyi bir merkez arayışına girmelisiniz. Operasyondan önce işlemi yapacak kişi ile ilgili detaylı bir şekilde görüşmelisiniz.

Saç ekimi operasyonunda bu yöntem çok fazla tercih edilmektedir. Fue yönteminde kesi atılmaz, dikiş ile baş çevresi dikilmez. Kişi ileride çıkacağı saçı için nasıl ve ne derecede olacağını kendi belirler. Bu durumda da kişiye yapılacak seans da bunla doğrudan orantılıdır. Bu yöntem her iki cinse de kolaylıkla uygulanır. Bu operasyon hasta için de doktor için de çok rahat geçmektedir. Fue yönteminde bu işlem gerçekleştirildikten sonra iyileşme süresi fut yöntemine oranla daha kısadır. Bu işlem sonrasında iş hayatınıza veya günlük hayatınıza gayet rahat bir şekilde dönebilirsiniz. Fue yöntemi ile saçlı bölgeden biraz fazla miktarda saç alınır ve saçsız bölgeye eklenir. Fue yönteminde ağrı, sızı gibi sizi korkutacak durumlar yaşanmaz. Bu operasyonun bir diğer avantajlarından bir tanesi de hastaya lokal anestezi uygulanarak işleme başlanır. Saç kökü kaç tane eklendiyse saç teli de o sayıda çıkar.

Kafa bölgesine nakil edilen saçlar 2-3 ay sonra çıkmaya başlar. 6 aydan sonra fazlaca belirgin hal alır ve tamamen saç şekline gelmesi 1, 1 buçuk seneyi bulmaktadır. Bu ekilen saçlar çok sağlamdır ve ömürlük kullanılmaktadır. Saç olmayan yerde çıkacak olan saçlar her zaman merak konusudur ve burada çıkacak olan saçlar sizin kendi saçınız ile aynı renk ve şekilde çıkmaktadır. Saça ne kadar seans gerektiğine doktor öncelikle hastayı muayene ederek belirlemektedir. Buna etken kişinin nasıl bir saç karakterine sahip olduğudur. Saça bağlı olarak seans uzayabilir ve seans süresi kısalabilmektedir fakat genelde bir seans ortalama 6-8 saate yakın sürmektedir. Eğer ki saçınız çok sık ise belirli bölgelerinde sadece açıklık var ise bu da operasyonun kısa sürmesini sağlar. Eğer ki saçınızda fazla seyrek bir bölge mevcut ise veya sadece kel iseniz o zaman operasyon süresi uzar ve seansta da uzama meydana gelir.